Jerozolimska / Starowarszawska

Budowa kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej to najnowsza inwestycja TBS. 31 mieszkań ma zostać oddanych w czerwcu 2019 roku.

31 mieszkań znajdzie się w nowej kamienicy, która zostanie wybudowana przy skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej.

– Większość prac zaplanowaliśmy w 2018 roku, a wprowadzenie lokatorów nastąpi jesienią 2019 roku – mówił podczas briefingu prasowego 19 czerwca 2017 r. prezydent miasta Krzysztof Chojniak. – Obecnie kończymy projekt budowlany, a w czerwcu chcemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę – poinformowała na briefingu Elżbieta Sapińska, prezes TBS – We wrześniu 2017 r. stratujemy do konkursu Banku Gospodarstwa Krajowego po dofinansowanie. – Projekt jest dostosowany do kamienic, które znajdują się tuż obok. Historycznie działka była podzielona na trzy parcele. Staraliśmy się tak zaprojektować budynek, aby elewacja odzwierciedlała te historyczne elementy – wyjaśniała dziennikarzom projektantka Anna Rogut.

W kamienicy znajdzie się 31 jedno-, dwu- i trzypokojowych mieszkań. Na parterze, oprócz mieszkań dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdą się także lokale usługowe. Powierzchnia pomieszczeń wyniesie od 35 do 65 metrów kwadratowych. Wewnątrz kamienicy będzie znajdował się parking. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Nabór na lokale w nowej kamienicy rozpoczął się 14 listopada 2017 r. Zainteresowanie wynajmem mieszkań w formule TBS zwykle jest duże, ale tutaj było wyjątkowe. Niektórzy z przyszłych najemców czekali dwie doby w kolejce, aby zarezerwować wybrane mieszkanie.

Inwestycja zakończy się w czerwcu przyszłego roku, a  mieszkańcy będą mogli wprowadzać się we wrześniu 2019 roku.